ספרי ואתרי בישול מומלצים

אתר מצוין, הכולל מתכונים רבים המדורגים על פי הפופולריות שלהם, הוא www.vegweb.com.

אתר נוסף פופולרי מאוד הוא VeganMania.

כל הספרים המופעים בדף זה ניתנים לרכישה באמזון ארה"ב, כאשר מומלץ להגביל בכל פעם את סכום הקניה (כולל משלוח) ל-$50, על-מנת להימנע מתשלום מכס ומע"מ. ניתן ללחוץ על תמונת הספר כדי לקבל את הדף הרלוונטי באמזון וללמוד מביקורות הגולשים על הספר.

Vegan World Fusion Cuisine

Vegan World Fusion Cuisine מבוסס על אחת המסעדות הטבעוניות המפורסמות בעולם, אשר נמצאת בהוואי. ספר זה זכה בפרס כספר הבישול הטבעוני הטוב לשנת 2005, ולא מעטים ממבקריו רואוים בו את ספר הבישול הטבעוני של כל הזמנים.

למעשה, הספר הוא הרבה יותר מספר בישול, אלא ספר פילוסופיה, אשר מציג דרך חיים ומאיר אותה על באיורים ובתמונות מן היפות והמתאימות שיכולות להימצא.

המתכונים עצמם מורכבים למדיי, ומשתמשים בלא מעט חומרים אזוטריים למדיי, אולם כל מה שהכנו עד עתה לפי מתכוני ספר זה יצא מעולה.

Candle Cafe Cookbook

ה-Candle Cafe הוא אחד מבתי קפה הטבעונים המבוססים במנהטן, ואולי המפורסם מכולם. הוא קיים בינתיים כבר בשני מקומות, ומגיש מנות טבעוניות משוכללות. יש בו גם מתכונים שכל אחד יצליח להכין, יחד עם מתכונים מורכבים למדיי, אך לא משנה מה תכינו, תוכלו להיות בטוחים שמה שיצא יהיה טעים וברמה גבוהה (בסגנון ניו יורקי).

La Dolce Vegan

La Dolce Vegan הוא ספר מצוין. שרה קריימר יודעת להסביר היטב, ורוב המתכונים ממש לא קשים לביצוע. מומלץ.

How it all Vegan

How it all Vegan גם הוא מאת שרה קריימר, הפעם יחד עם טניה ברנרד, גם הוא ספר מצוין, הכולל מתכונים שכל אחד יכול להכין, וכן לא מעט טיפים שימושיים והרבה רוח חיובית. גם ספר זה מומלץ בהחלט.

Voluptous Vegan

Voluptuous Veganאינו מצטיין בעיצוב או ערך מוסף כלשהו, אך המתכונים ממש מוצלחים, ויש הרבה מהם.

Millenium Cookbook

'מילניום' היא המסעדה הטבעונית הטובה בעולם (על פי כל מביני העניין), והתבססה כבר לפני שנים רבות בסן פרנציסקו. כאן כמעט כל המתכונים מורכבים מאוד, והספר מומלץ לאלה שיש להם הפנאי רב והם מחפשים אתגר. הספר השני, Artful Vegan, הוא יתכן עובר כל ספר אחר בתחכום ובקושי המנות. מומלץ רק למאותגרים או אלה שסתם רוצים לקרוא ספר יפה.

Raw Food Real World

Raw Food Real World הוא ספר על אוכל נא (לא מבושל), ומגלה לקורא את יתרונותיהם (וסודותיהם) של מטבחי ה-Raw Food. המחברים מפעילים מסעדת מזון נא ותצלומיהם מופיעים אינספור פעמים בספר (במקום המנות, וחבל), אולם, בכל זאת, הספר מצוין והכי בריא שיש. מומלץ.

Living Cuisine

Living Cuisine הוא הקלאסיקה של תחום ה-Raw Food. המחברת היא שפית נחשבת ביותר בתחום, וליקטה הרבה מאוד מתכונים המייצגים את State of the Art הנוכחי. זהו ספר בריאות לכל דבר. המתכונים עצמם מורכבים למדיי.

Vegan Vengeance

Vegan Vengeance הוא ספר טוב, הן בשל שפתו המשעשעת (למחברת שלו יש תוכנית בישול בערוץ קהילתי בניו יורק), והן בשל הטיפים לבישול השימושיים מאוד שבו. אין כאן דגש של ממש בבריאות, ולא כל המתכונים יוצאים טעימים, אך אולי זה לא המתכון אלא אנחנו. בכל מקרה, הספר מרענן ובהחלט מומלץ.

 

Lettuce Alone - 220
DWB
header-sos-220
ami
gary-tv-220
quote-Ghandi-Small
large animals
peta-environment
Alice Walker
food-type-land-use-chart
environment-cost
Quote Sanchez