הנבטה

אלה מכם שדיברתי אתכם על זה, אז כמו לא מעט לקוחות שקיבלו הסבר לאורך השנים, אכן בודהה בורגרס קיים כי אמי ז"ל, שלא הסתדרה עם אבי, ביקרה בחוות בריאות, ולמדה על הערך של קטניות מונבטות. באופן אירוני, כמו הרבה דברים אחרים, גם זה היא לא אימצה לעצמה, אבל כן ניסתה, ואני הוספתי את הנבטים לסלט, ובגלל שאני כל הזמן אכלתי סלטים (גדלתי בבית די צמחוני), אז לי זה היה משהו חדש וטעים, ואימצתי את זה, ונראה לי מגיל 12 או 13 אני אוכל קטניות מונבטות (או מש או עדשים) באופן קבוע ולעיתים לא מעט.

אז כילד ממש לא ידעתי שיש להם סגולות ממשיות, הבנתי מאמי שזה אמור להיות בריא, אבל למה, כמובן לא עניין אותי.

אבל, דברים השתנו לטובה עקב אכילת נבטים אלה.

בלי שהבנתי את ההקשר, כשבוע אחרי שהתחלתי לאכול אותם נעלמו כאבי עיניים וראש, שהיו באופן עקבי איתי מאז שהתחלתי לקרוא בנסיעות האוטובוס ובהליכה אל בית הספר (גדלתי בפרבר דרומי לוינה, ובית הספר שלי היה במרכז וינה), ומשקפיים ודברים אחרים ממש לא עזרו.

עוד יותר מדהים שפתאום היה לי יותר כוח, יותר אנרגיה, והיכולת הגופנית שלי השתפרה, ומתלמיד תת ממוצעי בשיעורי ספורט בכיתה הפכתי לאחד הטובים.

רק שנים יותר מאוחר, כאשר קראתי כתבה נרחבת על נבטים, הבנתי את ההקשר.

עוד כמה שנים אחרי זה, בלימודי המשפטים, כמה מאלה שלמדו איתי, היו צמחוניות, ואנמיה היתה נפוצה, אבל הרופאים ידעו להסביר את האופציה של קטניות מונבטות, שיעלו את רמת ההמוגלובין בדם, והעצה לאכול בשר כתרופה לחוסר ברזל בדם, אז זה בעיקר שמעתי פה, בארץ, וזה מקומם, כי כאן זה מוצג כפתרון יחיד, והוא ממש לא, ואתם יכולים להגיע להמון ברזל בדם שלכם דרך תזונה נכונה ובעיקר אכילה של קטניות מונבטות.

אני מפנה לצורך הסבר נוסף אל הפוסט באתר בודהה בורגרס. בכל מקרה, כדאי לכם, מאוד פשוט, לא לוקח זמן ועולה מעט ביותר (קילו עדשים שחורים שעולים כ-14 ש"ח מייצרים 2.5 קילו נבטים,) וזה מספיק לשבועיים לפחות. ובמקרר נבטי עדשים מחזיקים אפילו חודש (בדקתי), רק תקפידו על זה שהם יהיו יבשים, כלומר לשטוף אותם פעם אחרונה לפחות 12 שעות לפני הכנסתם למקרר, אחרת יתקלקלו תוך שבועיים.

תגובות

תגובות