ליווי תזונתי

הנסיון הוא להנגיש מידע, ולכן הקמתי את בודהה בורגרס, ומ-2006 מנסה דרך המסעדות להסביר.

בעיקר שהכל זמני, אבל ניתן לשמור על הגוף, כי בלי גוף תקין אנחנו נתקע, במוקדם או מאוחר.

אכן תזונה קובעת, ואמנם לא יפתור לכם את רוב הבעיות בחיים, אבל ישמור לכם על גוף תקין. נשאר חופש הבחירה שלכם להחליט על עצמכם.

שיעורים

בתזונה ובבישול, שיתנו לכם הבנה וכלים איך לשפר את התזונתכם. ננסה להבין מה אתם אוכלים כעת, ואיך, בלי הרבה געגועים תוכלו לשנות לטובה.

בעמוד הזה ניסיתי לרכז את הנושאים של שיעור התזונה, וכאן תמצאו את הנושאים המוצעים של שיעורי הבישול שאמורים ללמד אותכם איך להכין, בחיי היום-יום, דברים בריאים ומזינים.

אורך השיעור שעה וחצי ועלותו 150 ש"ח עבור שיעור תזונה ו-200 ש"ח עבור שיעור בישול (יש בזה שיחות הכנה טלפוניות), ו-50% הנחת היכרות על השיעור הראשון.

(לאן אני מגיע?)

מובן שאנחנו מדברים על תזונה ובישול טבעוני וטבעונאי.

חומציות ובסיסיות

אלה בעצם מילות המפתח לאתר זה ולפרויקט בודהה בורגרס.

טבעונות וטבעונאות משפרות את תפקוד הגוף, כי תזונה בריאה גורם לגוף להיות יותר בסיסי, וכתוצאה מחלות לא יכולות עוד להיווצר או להתפתח, והגוף שלנו מתרפא.

בעמוד זה תמצאו לינקים בנושא, ואתם תבינו, שבריאות משתווה לבסיסיות.

איזון וזרימה

שני מילים מאוד רלוונטיות בהקשר של בריאות. אתר זה מתעסק בפן התזונתי, והוא גם הגורם המשפיע מבין כל הפקטורים שתורמים ומורידים לבריאותנו, אבל יש עניינים נוספים.

איזון משמעו הבנה שאנחנו חיים בתוך גוף, ושלחץ, חוסר שינה, צריכת קפאין, תסכול, וייאוש, לא מועילות, כלומר כולנו יכולים לעבוד קשה לאורך זמן, אבל החשבון יוגש לנו, וקשה לרפא נזק גופני מאשר למנוע אותו. לאזן את עצמנו כאן בארץ זה בכלל לא פשוט, אבל פעילות גופנית סדירה תעזור ויתרום לבריאותנו כמו שיעורי יוגה, מדיטציה ותרגולי נשימה.

זרימה הוא צ'י, כוח החיים שבנו, ושיותר ויותר מדענים מסכימים על קיומו. אתר זה לא יתעסק בו ישיר, אלה בתזונה הטבעונית וטבעונאית, שאלה התזונות המומלצת לבניית הצ'י ושמירתו , ומחקרים רבים הראו השפעה גדולה על בריאות האדם דרך הבנה ותרגול הצ'י, ששיטות התאי צ'י וצ'י קונג מיישמים.